Czerwony piec Defro AKM

Dlaczego warto kupić piec Defro AKM

Jeśli rozważasz zakup pieca C.O. nie możesz nie wziąć pod uwagę renomowanego producenta Defro. Dużą popularnością cieszą się piece z serii AKM. Montowane są na szeroką skalę w budynkach użyteczności publicznej, domach jedno- i wielorodzinnych, halach produkcyjnych, firmach oraz centrach handlowych. Przeczytaj poradnik, a dowiesz się dlaczego warto zainwestować w piec Defro AKM.

Co przemawia za piecami Defro AKM

  • Piece Defro AKM to stalowe kotły o dużej trwałości. Wyprodukowane z trwałych materiałów (atestowanej blachy kotłowej o grubości od 6 do 8 mm) zapewniających długoletnie użytkowanie, bez niespodziewanych awarii.
  • Piece podajnikowe redukują obsługę do minimum. Proces spalania przebiega za pomocą elektrycznego regulatora (sterownika), dzięki czemu nie jest konieczna bezpośrednia ingerencja w proces spalania. Przepisy jednak nakazują nie pozostawiać pieca bez nadzoru, w szczególności gdy brakuje energii elekrycznej.
  • Piece Defro AKM posiadają żeliwny ruszt awaryjny do tradycyjnego palenia, montowany w komorze paleniskowej. Pozwala na uruchomienie kotła w przypadku uszkodzenia podajnika lub braku energii elektrycznej.
  • Sterownik dokonuje ciągłych pomiarów temp. wody w kotle oraz steruje pracą podawania paliwa i wentylatora. Jednocześnie steruje pracą pompy C.O. i C.W., a także dwóch dodatkowych pomp (jeżeli instalacja C.O. jest w nie wyposażona). Wyposażony jest w czujnik kontroli temp. oraz niezależny ogranicznik temp. typu STB, który chroni kocioł przed przegrzaniem.
  • Piec z podajnikiem wyposażony jest w termometr bimetaliczny z kapilarą służący do zastępczego odczytu temp. w sytuacjach awaryjnych automatyki oraz podczas palenia tradycyjnego na ruszcie zastępczym.
  • Piec Defro posiada liczne zabezpieczenia, które zapewniają bezpieczne użytkowanie. Należą do nich: czujnik temperatury, zabezpieczenie termiczne kotła, zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe podajnika paliwa.