Dlaczego warto kupić piec Defro AKM

Dlaczego warto kupić piec Defro AKM
Opublikowano przez Admin

Jeśli rozważasz zakup pieca C.O. nie możesz nie wziąć pod uwagę renomowanego producenta Defro. Dużą popularnością cieszą się piece z serii AKM. Montowane są na szeroką skalę w budynkach użyteczności publicznej, domach jedno- i wielorodzinnych, halach produkcyjnych, firmach oraz centrach handlowych. Przeczytaj poradnik, a dowiesz się dlaczego warto zainwestować w piec Defro AKM.

Co przemawia za piecami Defro AKM

  • Piece Defro AKM to stalowe kotły o dużej trwałości. Wyprodukowane z trwałych materiałów (atestowanej blachy kotłowej o grubości od 6 do 8 mm) zapewniających długoletnie użytkowanie, bez niespodziewanych awarii.
  • Piece podajnikowe redukują obsługę do minimum. Proces spalania przebiega za pomocą elektrycznego regulatora (sterownika), dzięki czemu nie jest konieczna bezpośrednia ingerencja w proces spalania. Przepisy jednak nakazują nie pozostawiać pieca bez nadzoru, w szczególności gdy brakuje energii elekrycznej.
  • Piece Defro AKM posiadają żeliwny ruszt awaryjny do tradycyjnego palenia, montowany w komorze paleniskowej. Pozwala na uruchomienie kotła w przypadku uszkodzenia podajnika lub braku energii elektrycznej.
  • Sterownik dokonuje ciągłych pomiarów temp. wody w kotle oraz steruje pracą podawania paliwa i wentylatora. Jednocześnie steruje pracą pompy C.O. i C.W., a także dwóch dodatkowych pomp (jeżeli instalacja C.O. jest w nie wyposażona). Wyposażony jest w czujnik kontroli temp. oraz niezależny ogranicznik temp. typu STB, który chroni kocioł przed przegrzaniem.
  • Piec z podajnikiem wyposażony jest w termometr bimetaliczny z kapilarą służący do zastępczego odczytu temp. w sytuacjach awaryjnych automatyki oraz podczas palenia tradycyjnego na ruszcie zastępczym.
  • Piec Defro posiada liczne zabezpieczenia, które zapewniają bezpieczne użytkowanie. Należą do nich: czujnik temperatury, zabezpieczenie termiczne kotła, zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe podajnika paliwa.
Zadaj pytanie on-line | eZelazny.pl Napisz do nas... Wyślij