Jakie zalety ma piec Defro AKM z podajnikiem

Jakie zalety ma piec Defro AKM z podajnikiem
Opublikowano przez Admin

Jeśli szukasz wydajnego i bezpiecznego pieca C.O. powinieneś zwrócić uwagę na piece marki Defro. Dużym zaufaniem i popularnością cieszą się piece z automatycznym podajnikiem paliwa takie jako kocioł Defro AKM. Jeżeli chcesz dowiedzieć się dlaczego tak wielu użytkowników wybiera właśnie ten model przeczytaj nasz poradnik o wszystkich mocnych stronach pieców Defro AKM.

Zalety pieca Defro AKM z automatycznym podajnikiem

Piec Defro AKM ma zastosowanie w jedno lub wielorodzinnych budynkach mieszkalnych, małych firmach, instytucjach użyteczności publicznej, wiatach oraz centrach handlowych. Urządzenia te mogą również współpracować z instalacjami ciepłej wody użytkowej za pośrednictwem wymiennika ciepła (bufora na wodę użytkową). Do najważniejszych zalet pieca Defro AKM należą:

  • REGULAROR ELEKTRONICZNY (sterownik) – przejmuje proces spalania w piecach Defro AKM dzięki temu praca kotła nie wymaga stałej obsługi i kontroli. Jednakże sama obecność regulatora nie zwalnia użytkownika z nadzoru nad kotłem, szczególnie w przypadku braku energii elektrycznej, która może doprowadzić do zatrzymania pracy pomp obiegowych, co w efekcie może być przyczyną gwałtownego wzrostu temperatury w kotle. Aby zabezpieczyć się na skutek tegoż efektu należy wykonać obejście grawitacyjne na zaworze różnicowym, który na wypadek braku prądu automatycznie odprowadzi nadmiar ciepłej wody z kotła.
  • ODPOWIEDNIA BUDOWA – korpus kotła Defro AKM wykonany jest z atestowanych blach kotłowych o grubości 6 – 8 mm. Górna część komory paleniskowej zamknięta jest płaszczem wodnym. Komora paleniskowa w piecu Defro AKM zasilana jest podajnikiem tłokowym, który umieszczony jest w tylnej części kotła. W tej samej części znajduje się także zasobnik paliwa, który połączony jest z układem mechanicznego podawania paliwa. Na obudowie podajnika kotła Defro AKM zamontowana jest tulejka do montażu czujnika cofania się płomienia do zasobnika paliwa. Do napędu szuflady zastosowany został motoreduktor składający się z silnika elektrycznego oraz reduktora (zespolonej przekładni). W palenisku kotła następują wszelkie procesy prowadzące do spalania podawanego paliwa z udziałem powietrza, które wtłaczane jest za pomocą wentylatora nadmuchowego.
  • PODAJNIK SZUFLADOWY – transportuje samoczynnie z zasobnika paliwo do kotła. Podajnik jest stalową konstrukcją służącą do podawania paliwa ze zbiornika na ruszt paleniska. Paliwo z zasobnika zsypywane jest przez szufladę, która posuwistym ruchem przemieszcza porcję paliwa w kierunku rusztu paleniska, gdzie następuje jej całkowite spalanie. Po zakończenie tego etapu warstwa popiołu, który jest efektem spalania, spychana jest do popielnika w skutek podawania nowej porcji paliwa. Cykl ten jest powtarzany, a jego częstotliwość jest uwarunkowana od nastaw na sterowniku elektronicznym.
  • ZAPASOWY RUSZT AWARYJNY – montowany jest w komorze paleniskowej na prętach przyspawanych do bocznych ścian kotła. Ruszt pozwala na uruchomienie kotła w przypadku braku energii elektrycznej oraz w przypadku awarii podajnika paliwa. Podczas palenia na ruszcie awaryjnym należy mieć na uwadze mniejszą moc kotła (nawet do 30 %) z uwagi na zmniejszone gabaryty paleniska. Ruszt awaryjny przeznaczony jest do krótkotrwałego spalania paliw stałych, w sytuacji gdy korzystanie z podajnika automatycznego jest ograniczone lub niemożliwe. Długotrwałe lub stałe korzystanie z rusztu awaryjnego może doprowadzić do uszkodzenia podajnika tłokowego oraz rusztu.
  • REGULATOR ELEKTRONICZNY – dokonuje stałych pomiarów temperatury wody w kotle Defro i na ich podstawie dostosowuje pracę podajnika paliwa oraz wentylatora. Jednocześnie regulator steruje pracą pomp C.O. oraz C.W.U. Zastosowany w kotle Defro AKM sterownik umożliwia zaprogramowanie i utrzymywanie na określonym poziomie temperatury wody wylotowej z kotła oraz optymalizację procesu spalania niezależnie od obciążenia kotła. Sterownik wyposażony jest w czujnik kontroli temperatury oraz niezależny ogranicznik temperatury typu STB, który chroni kocioł przed przegrzaniem.
Zadaj pytanie on-line | eZelazny.pl Napisz do nas... Wyślij