Oszczędne ogrzewanie w kotłach Defro na paliwa stałe

Oszczędne ogrzewanie w kotłach Defro na paliwa stałe
Opublikowano przez Admin

Coraz częściej przy wyborze kotła oprócz parametrów technicznych, komfortu obsługi i funkcjonalności bierzemy pod uwagę także względy ekologiczne. W najnowszych kotłach Defro na paliwa stałe zastosowano rozwiązania, które pozwalają na oszczędność energii, a co za tym idzie także mniejsze zanieczyszczenie środowiska. Jakie to rozwiązania?

Obecne udogodnienia w kotłach Defro

Ogromną pomocą w obsłudze kotłów Defro sa wygodne sterowniki. Pracę w kotłach Defro na paliwa stałe kontroluje sterownik z kolorowym wyświetlaczem dotykowym. To obecnie jedyny taki sterownik w Polsce z regulowanym kontem nachylenia, co gwarantuje wygodę obsługi. Sterowniki K1 i K2 dedykowane są do pieców Defro z automatycznym podawaniem paliwa. Obsługują one cztery pompy, zawór mieszający oraz umożliwiają połączenie modułów sterowanie GSM i przez Internet. To bardzo komfortowe rozwiązanie. Proces spalania jest regulowany w oparciu o czujnik temperatury spalin oraz algorytm zPID.
Podobnie kotły zasypowe Defro posiadają wygodne regulatory z dużymi, graficznymi wyświetlaczami, których kąt nachylenia można swobodnie dostosować. W zależności od modelu mogą obsługiwać dwie pompy, zawór mieszający i umożliwiają podłączenie dodatkowych modułów.

Nowoczesne rozwiązania w piecach na paliwo stałe

Jednym z nowych udogodnień w kotłach Defro na paliwa stałe jest zastosowanie podajnika paliwa z palnikiem rynnowym UNI. Wzbogacono go dodatkowo o funkcje automatycznego zapłonu – w palenisko rynnowe wbudowano grzałkę ceramiczną, dzięki której na etapie uruchomienia kotła następuje samoczynne zapalenie paliwa. Dzięki automatycznej zapalarce można rozgrzać paliwa takie jak ekogroszek, pallet czy miał. Płomień rozpala się w kotle Defro automatycznie i uzależniony jest od zapotrzebowania. To dzięki automatycznemu zapłonowi i wygodnemu systemowi podtrzymywania ognia (kocioł utrzymuje pożądaną temperaturę) piece Defro z palnikiem UNI mogą z powodzeniem pracować nawet przy niewielkim zapotrzebowaniu na moc cieplną.

Zadaj pytanie on-line | eZelazny.pl Napisz do nas... Wyślij