Zalety pieca z podajnikiem

Zalety pieca z podajnikiem
Opublikowano przez Admin

Zalety pieca z podajnikiem

Podjęcie decyzji o wyborze odpowiedniego pieca centralnego ogrzewania nie jest łatwe. Piec z podajnikiem jest wygodny i stosunkowo prosty w obsłudze, dzięki czemu w całym sezonie grzewczym będziesz czuł się komfortowo – nawet podczas dłuższej nieobecności nie będziesz musiał się martwić o ogrzewanie swojego domu.

Przed podjęciem decyzji o rodzaju pieca do centralnego ogrzewania trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, które w istotny sposób wpływają na to, jaki rodzaj kotła c.o. będzie dla nas najlepszy:
•    koszty – zarówno cena samego pieca jak i koszty eksploatacji,
•    sposób obsługi – ręczny czy automatyczny,
•    rodzaj paliwa, jego cena i dostępność,
•    warunki prawne i lokalne,
•    energochłonność ogrzewanego budynku.

Jeśli analizując powyższe zagadnienia zdecydowaliśmy, że dla nas najlepszy będzie piec podajnikowy warto przyjrzeć się mu bliżej i poznać dokładnie jego cechy.

Poznaj szczegółowe parametry pieca na ekogroszek z podajnikiem»

Piec Defro z podajnikiem – zalety

Główną zaletą pieca Defro z podajnikiem jest jego automatyka, gdyż rola człowieka sprowadza się do podania opału do podajnika oraz opróżnieniu zbiornika z popiołem – czynności te trzeba wykonywać co kilka – kilkanaście dni. W przeciwieństwie do innych kotłów centralnego ogrzewania oferowane piece podajnikowe Defro mogą pracować bez ingerencji człowieka nawet do kilkunastu dni. Im większy popielnik i większa pojemność zasobnika tym dłuższy okres czasu piec podajnikowy będzie mógł pracować bez interwencji człowieka.

Sterowniki pieców podajnikowych są stale upraszczane tak, aby użytkownik nie był zmuszony ustawiać wielu parametrów, co bywało kłopotliwe (w piecach Defro wystarczy ustawienie samej temperatury wody).

Kocioł z podajnikiem Defro

Istotną cechą pieców centralnego ogrzewania Defro są katalizatory ceramiczne znajdujące się w komorze paleniskowej, dzięki którym proces spalania jest znacznie bardziej ekologiczny. Ponadto w piecach Defro wbudowane są specjalne czujniki kontrolujące jego pracę a dodatkową zaletą jest możliwość zainstalowania dodatkowej funkcji – automatycznego systemu gaszenia „Strażak”.

Piece z podajnikami produkowane są z najwyższej jakości materiałów. Piece Derfo są objęte kilkuletnią gwarancją.

Sprawdź cenę nowoczesnych pieców z podajnikiem»

Zadaj pytanie on-line | eZelazny.pl Napisz do nas... Wyślij