Kotły Defro – opinie

Kotły Defro – opinie
Opublikowano przez Admin

Jeśli przynajmniej raz na tydzień wpisujesz w wyszukiwarkę frazę kotły Defro opinie to znaczy, że chcesz utwierdzić się w przekonaniu, że dokonałeś dobrego wyboru, albo jesteś na etapie poszukiwań odpowiedniego pieca C.O. By zaoszczędzić ci czasu zebraliśmy kilkanaście cennych linków do forów, na których doświadczeni forowicze wymieniają się opiniami na temat kotłów Defro. Jeśli nie masz ochoty rozczytywać się w gąszczu wpisów zebraliśmy dla ciebie 10 wartościowych opinii niezależnych użytkowników. Do każdej opinii podajemy źródło, by potwierdzić wiarygodność wpisów.

Dyskusje na forach budowlanych na temat: kotły Defro opinie dowodzą, że użytkownicy pieców mogą pochwalić się dużą wiedzą. Dziś niemal każdy przed zakupem szuka opinii, śledzi wątki na forach – w ten sposób zbiera informacje, które ułatwiają mu podjęcie decyzji. Internet to świetny sposób na wymianę wiedzy, opinii, sugestii na temat nie tylko pieców Defro, ale wszystkich produktów.

Wiemy, że nie lubisz kupować „w ciemno”, masz też coraz mniej czasu, a zima zbliża się dużymi krokami, dlatego zebraliśmy wartościowe opinie w jednym miejscu.

Kotły Defro opinie

Kotły Defro opinie – sprawdź jak użytkownicy oceniają pracę pieców

Piec Defro mam w sumie od niedawna bo założyłem jakiś miesiąc temu, dokładnie to piec firmy „DEFRO Optima plus” no i jak na razie jestem z niego bardzo zadowolony… w sumie nie mieszkam jeszcze w tym domku, w którym mam ten piec, ale już tam pale, bo mrozy są … no i w porównaniu do pieca, który mam w drugim domu to widać, ze jest oszczędniejszy… na razie pale samym drzewem, ale i tak wychodzi, że mało idzie tego drzewa…
Też miałem problem z wyborem pieca, bo znajomy hydraulik nie chciał mi poradzić żebym później nie narzekał na niego i kazał mi samemu wybrać, a on najwyżej mi tylko potwierdzi czy dobrze wybrałem, no i jeździłem pytałem po sklepach itd… różnych hydraulików i większość polecało mi właśnie DEFRO. Po pierwsze to dlatego, że ten piec jest zrobiony cały z blachy 6 mm a np. Sas czy Moderator już mają niektóre elementy z 4 mm czy 5 mm… a Defro to cały jest z 6 mm, no i w końcu zdecydowałem się na ten piec. Konstrukcja pieca bardzo mi się podoba i wykonanie jest na 6/6 nie ma się do czego przyczepić wszystko jest zrobione tak jak ma być…. ważne jest w tym piecu jeszcze to, że wyczystki są praktycznie z każdej strony i wyczyścić ten piec to jest dosłownie kilka minut i wszystko jest poręczne.
No wiec jeżeli chodzi o ten piec to ja go mogę polecić, w zasadzie mam ten piec krótko, ale jestem zadowolony.

Źródło: forum muratordom.pl

Posiadam kocioł Defro Optima Komfort 12kW, mieszkanie o powierzchni 65 m², raczej słabo ocieplone. Użytkuję ten kocioł już 3 rok i jestem zadowolony. Całkowite zużycie węgla to ok 3 ton od września do końca kwietnia/połowy maja. Nastawa temp. 60ºC, regulator to miarkownik ciągu. Układ c.o. to podłogówka (przedpokój, kuchnia i łazienka) oraz 5 grzejników (3 pokoje) plus zbiornik c.w.u. 120 l. Węgiel (orzech) spalam tak jak przewidział to producent, tj. cały zasyp pali się od dołu. Stałopalność na poziomie 8-9 godzin.
Chciałem jeszcze nadmienić że stosuje katalizator sadzy Sadpal i jestem zadowolony, nie ma smoły na ściankach kotła i czyszczenie jest dużo prostsze i łatwiejsze.

Źródło: forum info-ogrzewanie.pl

Witam, tak się składa że od zeszłego roku użytkuję piec Defro komfort 25kW (z podajnikiem).
Co można powiedzieć – piec sprawuje się bez zarzutu, grzeje jak powinien. Sterowanie raczej dobre, tzn. jak się ustawi parametry to je trzyma i trzeba tylko dosypywać węgla. Problemów technicznych nie było żadnych, poza takim, że po pewnym czasie zerwał się bolec zabezpieczający podajnik (coś się wcięło w podajnik) – ale to nie jest problem z kotłem tylko śmieci w węglu.
Nic też się nie urwało ani nie uszkodziło z powodu kiepskiego wykonania, jest on zrobiony raczej solidnie.
Jeśli chodzi o napisany wyżej zarzut, że blacha jest cienka, to mogę powiedzieć tylko tyle, że mój instalator wybrał ten model mówiąc że wykonanie jest dobrej jakości i blacha właśnie gruba (6mm). Nie mierzyłem więc nie wiem, pewne jest tylko że jest bardzo ciężki – więc żelastwa na pewno jest w nim dużo.
Piec daje możliwość podłączenia sterownika pokojowego – do czego zachęcam.
Nie znam się na innych piecach, ale ten konkretnie robi to co do niego należy, więc myślę, że można polegać na tej konstrukcji.

Źródło: forum muratordom.pl

Witam
Mam kocioł Defro Duo 15kW od 2010. W pierwszym sezonie grzewczym jeszcze w nowym domu nie mieszkałem, ale trzymałem temp. 18ºC, więc można uznać, że cały sezon grzewczy kocioł pracował. Co prawda połowę sezonu uczyłem się ustawiać i szukałem dobrego groszku na co poszło trochę czasu, ale potem piec śmigał bez problemów. W 2011 palę od lipca (ciepła woda) i teraz od dobrego miesiąca grzeje dom (noworodek w domu). Groszek znalazłem taki, że z 210kg węgla z zasobnika zostaje mi 1,5 szuflady popiołu. Na ciepło wodę zasobnik starcza na miesiąc, przy grzaniu jesienią na 2 tygodnie, co będzie zimą to się okaże.
Generalnie piec działa bez awarii, przyjemny w obsłudze – ostatnio czyściłem go chyba w lipcu przed uruchomieniem na ciepłą wodę. Sadzy na ściankach kotła nie wiele, więc się nie wysilam. Jestem zadowolony, w kotłowni czysto chyba, że wypalam odpadki pobudowlane, to po otwarciu drzwiczek komory z rusztem trochę pyli, ale nic to, może być i tak.
Na dobrą sprawę od lipca piec chodzi non stop, jeden rozruch ekstra jak zapomniałem zasypać zbiornik 🙂

Źródło: forum wentylacja.com.pl

Witam, posiadam taki piec Eko komfort 25kw i po dwóch sezonach stwierdzam, że jest bardzo dobry. Zasobnik wystarcza na około 4 do pięciu dni, ale i tak dosypuje węgiel co 2 dni /mniejsza ilość/. Ostatni sezon to zużycie węgla: około 4,2 tony przy 200 metrach kw powierzchni do ogrzania + 140 litr bojler. Testowałem różne rodzaje węgla od 470 do 650 zł za tonę, a ogólny koszt to 2050 zł za węgiel w sumie. CO PRAWDA sezon się jeszcze nie skończył, ale mam jeszcze zapas i może nawet coś zostanie na przyszły. Poza tym myślę jako użytkownik tego pieca ze jest on nie tylko tańszy od konkurencji ale o wiele lepszej jakości np u znajomych oglądałem inny piec o tych samych parametrach – ogólnie nie narzekali tylko ustawić sterownik to jest sztuka – i wielogodzinna lektura. W Defro występuje bardzo przystępny i prosty w obsłudze sterownik ST – 370.

Mam piec” Defro Optima Komfort Plus” Użytkuje go od września 2007r. Do tej pory nie miałem z nim żadnych problemów, piec spisuje się doskonale. Prosty w obsłudze sterownik. I przede wszystkim szybki i solidny serwis.
Polecam w 100%.

Źródło: forum muratordom.pl

My mamy sam AKM 22, bez Uni. Palimy ekogroszkiem. Jak na razie jesteśmy super zadowoleni. Piec bierze 25 kg tak na 1 1/2 – 2 dni. /podaję w najgłębszym przekonaniu, że tak właśnie jest, dokładamy zawsze do pełnego zbiornika i nie pozwalamy wyżreć do końca 😉 Na dzień dzisiejszy mogę z czystym sumieniem polecić. Podobno tłokowe /a te takie są// są mniej awaryjne niż ślimakowe, ale to tylko tak słyszałam – my nie zaliczyliśmy do tej pory żadnej awarii 🙂 Pozdrawiam.

Źródło: marcin.groszekgm.mojabudowa.pl

Witam!
od 2 miesięcy używam Defro AKM 15 jestem zadowolonym (jak na razie) użytkownikiem tegoż pieca. Prawdą jest że słychać odgłosy kruszonego węgla gdy takowy znajdzie się w szczelinie szufladki, gdy ta wpycha paliwo na ruszt. Nie jest to jednak jakiś przeraźliwy hałas. Uczulę jednak osoby spodziewające się że będą mogły zapomnieć o odwiedzaniu kotłowni przez dłuższy czas, gdyż obsługa pieca wymaga przynajmniej raz na 48 godzin sprawdzenia czy nie ma na ruszcie paleniska większych kawałków zlepionego żużlu (co dość często się zdarza).
poza tym jestem bardzo zadowolony.
Trzymajcie się ciepło 😉

Źródło: forum muratordom.pl

My w naszym domu mamy piec DEFRO. Ma on dodatkowo sterowanie z zaworem który polecił nam monter instalacji. Super sprawa, mamy sterownik w pokoju który steruje temperaturą.

Źródło: forum.gk24.pl

Defro to bardzo solidna firma (coś jak Klimosz, Taurus). Kotły sprawują się bardzo dobrze.

Źródło: taniecentralne.pl

Fora  – kotły Defro opinie

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?218467-Defro-Duo&highlight=defro

http://www.forumbudowlane.pl/vt/17867/0/kotly-defro-co-sadzicie

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?43600-Piece-DEFRO-Piec-na-ekogroszek-Jaki-wybra%C4%87-kocio%C5%82-Jaki-piec-wybra%C4%87

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8426-pytanie-do-uzytkownikow-defro-optima-komfort/

http://wentylacja.com.pl/Forum/opinia-o-kot%C5%82ach-DEFRO-16847.html

http://www.-z125-.mojabudowa.pl/?id=86772

http://www.ulaibartek.mojabudowa.pl/?typ=blad&info=Tylko%20zalogowany%20u%BFytkownik%20mo%BFe%20dodawa%E6%20ulubione%20wpisy%20!&id=44294

http://www.atosiknamazurach.mojabudowa.pl/?id=108684

http://forum.muratordom.pl/archive/index.php/t-43600.html

http://wentylacja.com.pl/Forum/opinia-o-kot%C5%82ach-DEFRO-16847.html?page=6

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11521187#11521187

http://www.marcin.groszekgm.mojabudowa.pl/?id=44465

http://www.taniecentralne.pl/forum/viewthread.php?forum_id=3&thread_id=64

Zadaj pytanie on-line | eZelazny.pl Napisz do nas... Wyślij